اخبار دفتر

برگزاري نشست تخصصی محيط زيستی گروه صنعتی ايران‌خودرو

برگزاري نشست تخصصی محيط زيستی گروه صنعتی ايران‌خودرو

نشست تخصصی محيط‌ زيست گروه صنعتی ايران‌خودرو با حضور مدير كل دفتر پايش فراگير سازمان حفاظت محيط‌زيست، معاون محيط‌ زيست انسانی اداره كل حفاظت محيط زيست تهران، رييسHSE اداره كل صمت استان تهران و همچنين مسئولين محيط‌ زيست شركت‌های گروه صنعتی ايران‌خودرو و به همت مديريت پيشگيري، درمان و رفاه و برگزار شد.
در اين نشست، علی اكبر مرادعباسی معاون توسعه منابع انسانی و نماينده مديرعامل گروه صنعتي در امور HSE، ضمن تبريك هفته محيط‌ زيست گفت: سابقه توجه به مدیریت محیط زیست در شرکت ایران خودرو به 22 سال قبل باز می گردد. سالی که برای نخستین بار در سطح بنگاههای اقتصادی کشور، ایران خودرو اقدام به تاسیس واحد تخصصی محیط زیست کرد که تا امروز شاهد رشد چشمگیر عملکرد گروه صنعتی در زمینه محیط زیست بوده ایم. نماينده مديرعامل گروه صنعتي در امور HSE افزود: در حال حاضر بسياری از كشورهای جهان سرمايه‌گذاری قابل توجهی به‌منظور حفاظت از محيط‌ زيست صورت می پذيرد كه اين رويكرد از منظر توجه به نيازهای نسل‌های آينده، ارزشمند است و می بایست در کشور ما نیز دغدغه همه سازمان ها باشد و نیازمند مشارکت همگان است. مراد عباسی افزود: با همكاری و هم‌فكری وزارت صمت و سازمان حفاظت محيط‌ زيست ما نيز میتوانيم گام‌های مثبتی را براي حفظ اين ثروت براي نسل‌های بعدی برداريم.
هلنا كعبی مدير‌كل دفتر پايش فراگير سازمان حفاظت محيط‌ زيست نيز در اين نشست، اقدامات ايران‌خودرو در حوزه محيط‌ زيست را مطلوب ارزيابی كرد و گفت: اقدامات مثبتی در بهبود عملکرد محیط زیستی فرایندهای تولید و پشتیبانی انجام شده است.
وی با تاكيد بر نقش ايران‌خودرو در توسعه صنعت‌خودرو كشور گفت: انتظار می رود با توليد محصولات با كيفيت با مصرف سوخت پايين قدم های اساسی برای كمك به محيط زيست برداشته شود.
كعبی ادامه داد: ايران‌خودرو در حوزه‌های مختلف محيط‌ زيست مانند مديريت آب، مديريت پسماند (به‌ويژه بازيافت) و كاشت درختان و توسعه فضای سبز طرح‌های زیادی را اجرا كرده‌است.
وی گفت: بايد از تمام ظرفيت‌های داخلی و خارجی برای توسعه محيط‌ زيست و حفظ آن در تمام زمينه‌ها استفاده شود و سازمان حفاظت محيط‌ زيست آماده همكاری با گروه صنعتی ايران خودرو می باشد.
در اين نشست گزارشی از عملكرد محيط‌زيستی شركت ايران‌خودرو در سال 1400 ارايه شد. سپس پانل مرور الزامات قانوني محيط‌زيستی مرتبط با صنعت خودرو برگزار شد و ضمن بررسی چالش‌های محيط‌ زيستی شركت‌های اصلی گروه صنعتی، راهكارهای قابل اجرا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این پنل مدیر کل دفتر پایش فراگیر به سوالات محیط زیستی و پایشی متخصصین ایران خودرو پاسخ داده و رهنمودهایی را در زمینه همکاری بهتر با سازمان و بهبود و ارتقای فرآیندهای این شرکت ارایه نمودند. در پايان نشست نيز پروژه‌های برتر محيط‌ زيستی شركت معرفی و از همكاران منتخب، به نمايندگی از گروه‌های تخصصی فعال، تقدير به‌عمل آمد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر